دیپلماسی تجاری
 اصول مذاکره موفق و موثر
" ویژه مدیران و کارشناسان"

مقدمه:

مذاکره، مهم ترین و رایج ترین وسیله برقراری ارتباط بین انسان هاست. انسان موجودی است اجتماعی. لازمه زندگی اجتماعی داشتن ارتباط و زیستن با دیگران است. علت نیاز به ارتباط و زیستن با دیگران این است که تمام نیازهای انسان، اعم از مادی و معنوی، خارج از وجود وی، برای بقای نسل، ادامه حیات، امنیت، تامین معاش، آسایش زندگی، رفاه اقتصادی، افزایش آگاهی، رفاه اجتماعی، بالا بردن سطح زندگی و برخورداری از دستاوردهای ناشی از کار، تخصص و پیشرفت های علمی و تکنولوژی دیگران به وسیله اشخاص دیگر تامین و برطرف می شود.

 

اهداف کارگاه:

دوره آموزشی دیپلماسی تجاری بین المللی با توجه به جهت گیری شرکتهای تجاری ، تولیدی و خدماتی در قراردادهای متقابل ، تعریف و طراحی شده است . از آنجا که در مذاکرات خارجی ، مذاکره کننده با فرهنگ ، قوانین و شرایط دیگری غیر از شرایط کشور خود روبروست ، لذا  برای کسب موفقیت در این گونه مذاکرات نیازمند آگاهی و کسب مهارت در چگونگی برقراری ارتباط ، چگونگی برخورد ، چگونگی شناخت خصوصیات طرف مقابل و ....... می باشد .

 

محور های کارگاه:

1- مذاکره بین المللی ، انواع ، جوانب و چگونگی برگزاری
2- فرایند مذاکره
3- انجام اقدامات مقدماتی


-    آیا مذاکره امکان پذیر است ؟
-    شرکت شما به دنبال چیست ؟
-    مذاکره کنندگان چه کسانی هستند ؟
-    دستور جلسه چیست؟ و ........


4- تفاوتهای فرهنگی و تاثیرات آن بر فرایند مذاکره
5- برقراری رابطه موثر
6- تبادل اطلاعات و ارائه پیشنهادات اولیه
7- متقاعد کردن طرف مقابل
8- جمع بندی و حصول توافق
9- ویژگیهای فردی یک مذاکره موفق بین المللی

 

مدت زمان کارگاه: 8 ساعت

مخاطبین کارگاه: ویژه مدیران تجاری  

شهریه:   5.000.000 ریال   

ظرفیت : 30 نفر

 

 

شرکت / ثبت نام در دیپلماسی تجاری ( اصول مذاکره موفق و موثر)

دوره آموزشی تعریف شده کاملا تخصصی بوده و بنا به درخواست متقاضیان سازمانی قابل برنامه ریزی و انجام خواهدبود. درصورت تمایل به نحوه و شرایط برگزاری دوره می توانید با واحد آموزش از طریق تماس تلفنی و یا ارسال ایمیل به نشانی [email protected]  با واحد آموزش از جزئیات دوره اطلاع کسب نمائید.